Výstavba bytov a administratívnych.
Lokalita: Bratislava, Račianske mýto

Polyfunkčná budova na Račianskom mýte v Bratislave predstavuje výnimočnú investíciu Proxenty, pretože sa v nej bude nachádzať budúce sídlo skupiny. Okrem administratívnych priestorov bude na horných podlažiach umiestnených 64 nadštandardných bytov a apartmánov s krásnymi výhľadmi na mesto. Podzemné parkovisko je riešené moderným automatickým parkovacím systémom. Výstavba bola zahájená začiatkom roka 2017, kolaudácia sa predpokladá koncom roka 2018.

Prečítajte si viac

Projekt Weinhauer
Výstavba bytov a obchodných priestorov
Lokalita: Bratislava I, Jozefská ulica

Rezidenčný projekt v centre Bratislavy je výnimočný svojou polohou pri Prezidentskej záhrade. Weinhauer v sebe spája moderný luxus s históriou starej Bratislavy. Projekt pozostáva z 35 bytov, zo 6 obchodných priestorov a z dostatočného počtu parkovacích miest v troch podzemných podlažiach. Srdcom rezidencie je tiché zelené átrium. Výstavba projektu sa začala v júni 2015 a kolaudácia prebieha v lete 2017. Projekt je súčasťou širších developerských aktivít Proxenty v tejto lokalite, pričom spoluvytvára kompaktný celok s ďalšou výstavbou v susedstve, ktorú realizuje Proxenta.
Prečítajte si viac

Projekt Kesselbauer
Výstavba bytov a obchodných priestorov
Lokalita: Bratislava I, Námestie 1. mája

Rezidenčný projekt s výnimočnou lokalitou v centre Bratislavy. Pôvodne mal projekt niesť názov Rezidencia medzi hviezdami, ale po zmene koncepcie z modernej budovy na budovu s replikou historickej fasády sme pristúpili k premenovaniu a výberu takého názvu, ktorý odráža bohatú históriu objektu. Kesselbauer vytvorí kompaktný celok so susediacim projektom Weinhauer, s ktorým bude zdieľať priestranné átrium. Začiatok výstavby a tiež predaja priestorov je naplánovaný na druhú polovicu roku 2017. Aktuálne vrcholí proces získavania príslušných povolení potrebných na okamžité zahájenie výstavby. Podrobnejšie predstavenie projektu verejnosti prebehne po definitívnom ustálení jeho presnej podoby.

Vizualizácia je čisto ilustračná a nemusí predstavovať finálnu podobu projektu tak, ako bude schválený a realizovaný.
Prečítajte si viac

Projekt Townhill
Výstavba bytov, administratívnych a obchodných priestorov.
Lokalita: Nitra, centrum

Projekt s výnimočnou lokalitou v samotnom centre Nitry prinesie vo vysokom štandarde byty, kancelárske priestory a obchodné priestory. Na pozemku prebehol archeologický výskum a aktuálne vrcholí proces získavania príslušných povolení potrebných na okamžité zahájenie výstavby. Začiatok predaja bytov, kancelárskych priestorov a obchodných priestorov predbežne smerujeme do druhej polovice roku 2017. Podrobnejšie predstavenie projektu verejnosti prebehne po definitívnom ustálení jeho presnej podoby.

Vizualizácia je čisto ilustračná a nemusí predstavovať finálnu podobu projektu tak, ako bude schválený a realizovaný.
Prečítajte si viac

Projekt Dúhové bývanie, Nitra
Výstavba bytových domov
Lokalita: Nitra, časť Čermáň

Ucelený komplex siedmich bytových domov, ktorý má charakter atraktívneho moderného bývania, sa nachádza v blízkosti centra mesta Nitra. Každý z domov je identifikovateľný svojou farbou, pričom spoločne tvoria farby dúhy. Stavebné práce na projekte sa začali na jar roku 2013 a jeho prvá etapa bola skolaudovaná vo februári 2014. Druhá etapa sa začala realizovať začiatkom roka 2015 a bola ukončená na jeseň toho istého roka. Celkovo bolo postavených 148 dvoj- a jednoizbových bytov a 6 mezonetov.
Prečítajte si viac

FÉNIX I. Andovce
Nájomné bývanie
Lokalita: obec Andovce

Na jeseň roka 2012 bola začatá a do konca toho istého roka aj ukončená výstavba ôsmich prízemných malometrážnych bytov, ktoré obec Andovce v apríli 2013 odovzdala do užívania seniorom. Projekt FÉNIX I. Andovce, hoci je malého rozsahu, má výnimočné miesto v portfóliu investičných projektov Proxenty, pretože bol vôbec prvým projektom, ktorý sme samostatne realizovali a stal sa tak odrazovým mostíkom pre našu ďalšiu činnosť ako developera.
Prečítajte si viac

FÉNIX II. Bratislava
Nájomné bývanie
Lokalita: Bratislava I, Dobšinského ulica

Projekt FÉNIX II. Bratislava je naším druhým projektom realizovaným v spolupráci s komunálnymi partnermi. Objekt sa bude nachádzať na rohu Dobšinského a Palárikovej ulice v centre Bratislavy. Mestu bude odovzdaný do užívania hneď po kolaudácii, ktorá sa plánuje približne 9 mesiacov od začatia výstavby.

Vizualizácia je čisto ilustračná a nepredstavuje finálnu podobu projektu tak, ako bude schválený a realizovaný.
Prečítajte si viac