Úroveň finančnej gramotnosti na Slovensku je podľa prieskumov stále veľmi nízka. PROXENTA nie je k tomuto problému ľahostajná a pred časom sa rozhodla prispieť k zlepšeniu tejto situácie vlastnými silami. Vzdelávací program Proxíkova euroakadémia je projekt skupiny PROXENTA, koncipovaný tak, aby prispieval k budovaniu finančnej gramotnosti Slovákov od útleho detstva.

V týchto dňoch vychádza nová, v poradí už druhá séria projektu Proxíkova euroakadémia, ktorého cieľom je zaujímavou a hravou formou viesť deti k tomu, aby si peniaze vážili, šetrili a spolu s rodičmi poriadne porozmýšľali, na čo ich použijú.

Keďže Proxík vždy učí deti správne hospodáriť s peniazmi cez nejakú konkrétnu tému, aby to bolo pre deti v škôlkarskom veku motivačné a ľahkoo pochopiteľné, témou druhej série sú hudobné nástroje. Deti sa naučia, aké skupiny hudobných nástrojov poznáme, ktorý hudobný nástroj do akej skupiny patrí a zároveň aj ako znie.

Pesničku pre projekt opäť napísal obľúbený autor detských pesničiek  Miro Jaroš, Proxíkovi prepožičal svoj hlas známy slovenský herec Richard Stanke a je zverejnená na youtube kanáli Proxíkova euroakadémia, ako aj webe www.proxik.sk. V najbližších dňoch odíde aj do všetkých materských škôl v SR zásielka s CD, DVD, pracovnými sadami a listami k tejto téme tak, aby mohli pani učiteľky s deťmi pracovať a hravou formou v nich budovali povedomie, že peniaze si treba nielen vážiť, ale aj šetriť a míňať ich na správne veci, pretože návyky sa získavajú práve v tomto období života.

Nový animovaný videoklip si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=-MH0xpnuZek