Niekedy je ťažké vybrať si investíciu, ktorá by do portfólia dobre zapadla, alebo aby ho ešte viac diverzifikovala. Dobré nápady sa však núkajú všade naokolo, stačí sa len prejsť po obchodoch alebo po meste a zapisovať si. Denno denne má človek možnosť prejsť sa medzi regálmi v rôznych obchodoch. Každý produkt je pritom potenciálny tip na investíciu. Ak vás niektorý z nich osloví, na etikete určite nájdete meno výrobcu a kontakt. Do firmy s dobrým produktom sa oplatí investovať.

Ďalším výborným zdrojom inšpirácie pre budúce investície sú aj deti alebo blízka rodina. Peter Lynch, jeden spomedzi najslávnejších investorov sa nechal počuť, že nakúpil akcie istej odevnej firmy po tom, ako si jeho dcéra zaplnila šatník jednou konkrétnou značkou zo supermarketu. Rodinní príslušníci sú súčasťou iného typu trhov, s ktorými bežne neprichádzate do kontaktu.

Inšpirácia sa dá nájsť aj v nápadoch druhých. Nie, netreba bezhlavo kopírovať to, čo robia ostatní, pretože to, čo je dobré pre jedného, nemusí byť dobré pre druhého. Rozširujte si obzory a čítajte príspevky od tých najlepších a najslávnejších v odbore, či už doma alebo vo svete. Neberte ich správanie ako smerodajné, no môže vám to pomôcť zúžiť výber. Vždy sa však o svojich rozhodnutiach poraďte s odborníkom.