Vážení klienti, kolegovia a partneri Proxenty,

Vždy v januári si nájdem čas na to, aby som sa obzrel za uplynulými dvanástimi mesiacmi a zhodnotil, aké boli. Keď som sa vám prihováral pred rokom, uviedol som, že najdôležitejšou úlohou Proxenty pre rok 2016 bude upevniť portfólio našich projektov a rozšíriť ho o kvalitné a významné investičné projekty. Silné a vyvážené projektové portfólio nám umožní ponúkať  naďalej vysoké výnosy a bezpečné investičné príležitosti, ktoré sú špičkou na trhu. Dnes môžem s radosťou konštatovať, že sa nám tieto naše plány podarilo úspešne naplniť.

Proxenta tento rok vstúpila do ôsmeho roku svojej existencie a ja sám sa veľmi teším na to, čím sa budeme môcť pochváliť v čase, keď budeme spoločne oslavovať naše desiate narodeniny.

Každopádne ich už budeme oslavovať vo vlastných priestoroch, ktoré sa práve začali stavať na Račianskom mýte v rámci polyfunkčného objektu Tower One. Už budúci mesiac sa budete môcť o projekte dozvedieť viac z jeho internetových stránok a z reklamnej kampane.

Naše pracovné úsilie momentálne smeruje aj do projektu HFS (Healthy Food Supplements), kde práve  vrcholí výstavba výrobnej haly. HFS predstavuje  vstup Proxenty do potravinárskeho sektora a zabezpečuje veľmi dôležitú diverzifikáciu v rámci portfólia projektov. Aj vďaka HFS je naše portfólio stabilnejšie a miera investičného rizika je nižšia.

V najbližšej dobe nás čaká aj kolaudácia bytového domu Weinhauer na Jozefskej ulici. S radosťou môžeme oznámiť, že byty a obchodné priestory vo Weinhaueri sú ešte pred kolaudáciou z väčšej časti vypredané a už teraz je možné považovať tento projekt za úspech.

Práve prvé mesiace predaja bytov vo Weinhaueri potvrdili náš predpoklad, že lokalita pri bývalých potravinách Hviezda v Bratislave pri Kollárovom námestí je veľmi vhodne vybraná pre výstavbu rezidenčného projektu. Aj preto sme vyvinuli potrebnú aktivitu a v máji sa nám podarilo zakúpiť aj priľahlú administratívnu budovu s pozemkom. Na ňom čoskoro vyrastie projekt Rezidencia medzi hviezdami..

Následne, o niekoľko mesiacov neskôr, k Rezidencii medzi hviezdami pribudol nový veľký projekt, ktorý sme zakúpili pod názvom Tabáň a ktorý bude realizovaný pod názvom Town Hill.  Projekt s výnimočnou lokalitou v samotnom centre Nitry prinesie byty, kancelárske priestory a obchodné priestory.

Rezidencia medzi hviezdami aj Town Hill sú pre Proxentu významné aj z ďalšieho dôvodu. Práve prostredníctvom nich sme tento rok priniesli našim investorom aj nový investičný produkt – priamu investíciu do konkrétneho projektu s priemerným ročným výnosom prevyšujúcim 10%. Už dlhšie sme hľadali k tradičným obľúbeným zmenkám a dlhopisom aj ďalší vhodný investičný model, ktorý by bol šitý na mieru predstavám a prianiam našich klientov. Sme veľmi radi, že sa nám to podarilo a že ohlas na nový investičný produkt bol taký priaznivý.

S príchodom roka 2017 sa obnovili a pozmenili aj naše zmenkové a dlhopisové programy. Vydali sme tri nové emisie dlhopisov, pretože tie predchádzajúce sa už vypredali a ich predaj sa ukončil s koncom roka 2016. Práve vďaka tomu, že máme silné a vhodne vyskladané portfólio projektov, sme  napriek trendu na trhu neprikročili z výraznému zníženiu výnosov dlhopisov a zmeniek.  Naša konkurencieschopnosť na slovenskom trhu tak zostáva naďalej veľmi vysoká.

V našom portfóliu sme pochopiteľne ponechali aj balíky PLUS, ktoré sú dlhodobo našim najpredávanejším produktom. A nie len to. Dokonca sme ich rozšírili. Prehľadné tabuľky výnosov pri jednotlivých balíkoch nájdete na aktualizovaných internetových stránkach www.proxentabroker.sk.

Naďalej tiež platí, že klienti s objemom investície 100 tisíc a viac majú 50% zľavu z poplatkov. Tento benefit šetrí finančné prostriedky čoraz väčšiemu počtu našich klientov, keďže nám klienti prejavujú stále väčšiu dôveru a objem ich investícií sa postupne navyšuje.

Pri tejto príležitosti by som sa našim klientom rád úprimne poďakoval.

Ďakujeme za to, že za nami prichádzate s námetmi, aké investičné produkty a nastavenia  by sa vám páčili a že aj vďaka vám sme mohli tento rok prísť s novým produktom priameho vstupu do investícií.

Ďakujeme, že prevažnú väčšinu vašich investovaných peňazí po uplynutí doby investície reinvestujete u nás a prejavujete nám tým dôveru.

Ďakujeme, že ste medziročne zdvojnásobili objem finančných prostriedkov, ktoré ste nám zverili.

Ďakujeme, že nás odporúčate svojim známym a že dnes už veľká časť našich nových klientov prichádza vďaka vašim referenciám.

Aby však nevznikol dojem, že v Proxente je všetko len o výnosoch, percentách a číslach, spomeniem aj náš sociálny vzdelávací projekt Proxíkova euroakadémia, ktorým chce Proxenta ako úspešná skupina vrátiť svoj podiel späť do spoločnosti. Jeho cieľom je naučiť deti už v skorom detstve, že peniaze je potrebné si šetriť a vážiť, aby si za ne mohli neskôr kúpiť veci, ktoré potrebujú, alebo ktoré im urobia radosť. Delfín Proxík prichádza zadarmo k deťom vo všetkých slovenských materských školách so svojim pesničkami, animovaným DVD, pracovnými zošitmi a výučbovými pomôckami a sme radi, že bol nielen medzi učiteľkami, ale aj medzi deťmi prijatý veľmi pozitívne.

Na záver by som vás všetkých rád uistil, že urobím všetko pre to, aby si Proxenta aj naďalej zaslúžila vašu dôveru a bola vždy silnou a stabilnou skupinou, ktorá odborne a profesionálne zhodnocuje investície svojich klientov.

Prajem vám úspešný rok 2017.

Pavol Kožík
Majiteľ investičnej skupiny  PROXENTA